Co warto zobaczyć w Zakopanem? 7 polecanych atrakcji

Wybierając się do Zakopanego, warto wcześniej zorientować się i zaplanować sobie zwiedzanie. Szkoda marnować czasu na miejscu, szukając atrakcji w internecie, czy pytając tamtejszych mieszkańców. Lepiej już mniej więcej wiedzieć, co warto zobaczyć w Zakopanem

Co warto zobaczyć w Zakopanem?

Oto co warto zobaczyć w Zakopanem:

  1. Giewont – to atrakcja dla doświadczonych albo przynajmniej wytrwałych turystów. Spacer na sam szczyt zajmuje kilka godzin.
  2. Morskie Oko – to największe jezioro w Tatrach. W przypadku szlaku na Morskie Oko trasa jest dużo łatwiejsza, ale oblegana, dlatego najlepiej wybrać się tam wcześnie rano.
  3. Nosal – jest jednym z bardziej dostępnych szczytów w Tatrach. Z niego można podziwiać przepiękne widoki. Szlakiem prosto na Nosal można wybrać się nawet z dziećmi. 
  4. Wodospad Siklawica – to przepiękny wodospad opadający z dwóch niemalże pionowych ścian. 
  5. Gubałówka – na górę można dostać się wyciągiem krzesełkowym, kolejką linową albo pieszo. Widoki są przepiękne. 
  6. Kasprowy Wierch – na szczyt ten warto wybrać się kolejką linową. Widoki wręcz zapierają dech w piersiach. Kolejka dociera na wysokość 1959 m n.p.m. 
  7. Dolina Kościeliska – to płaski teren, który pozwala na spacery i wypoczynek. Tym bardziej przypadnie do gustu dzieciom. 

Co zobaczyć w Zakopanem? Atrakcje dla najmłodszych

A co warto zobaczyć w Zakopanem, będąc tam z dziećmi? Warto dobrać się do Domu do góry nogami, a dokładnie do dołu dachem, do Zakopiańskiego Aqua Parku, na Góralski Ślizg pod Gubałówką. Można też wybrać się do Papugarni, Myszogrodu i Iluzja Parku. W każdym z tych miejsc dzieci będą świetnie się bawić, a wraz z nimi ich rodzice. 

Dobre przygotowanie do zwiedzania Zakopanego to podstawa. Bez sensu jest zastanawiać się na miejscu, co warto zobaczyć i gdzie się udać albo też na przykład co zjeść, kiedy wszystko można wygodnie i na spokojnie rozplanować w domu. Sprawdzić ceny wstępów, dojazd, parking i inne szczegóły. Dzięki temu będzie więcej czasu na zwiedzanie, zabawę i wypoczynek.