Kilka słów o Farmapolu

Farmapol to polskie przedsiębiorstwo farmaceutyczne założone w 1945 roku. Firma specjalizuje się w produkcji leków na receptę oraz suplementów diety.

W ofercie Farmapolu znajdują się między innymi leki na choroby serca i układu krążenia, choroby układu oddechowego, choroby skóry oraz leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Firma produkuje również suplementy diety, w tym witaminy, minerały i preparaty wspomagające odporność organizmu.

Jakość potwierdzona certyfikatami

Farmapol jest jednym z największych producentów leków na receptę w Polsce i posiada szeroką sieć dystrybucji na terenie kraju. Firma posiada certyfikaty jakościowe, m.in. ISO 9001:2015, GMP (Dobre Praktyki Wytwarzania) oraz Certyfikat Polskiej Farmakopei. Farmapol jest także zaangażowany w działania społeczne, m.in. poprzez organizowanie programów edukacyjnych dla pacjentów oraz wspieranie działań charytatywnych i społecznych. Certyfikat Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP, ang. Good Manufacturing Practice) dla produkcji leków. Certyfikat ten jest przyznawany przez organy regulacyjne, w tym w Polsce przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny, i potwierdza, że produkcja leków odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi i bezpieczeństwa. Certyfikat Polskiej Farmakopei, który potwierdza, że produkowane przez firmę leki spełniają wymagania Polskiej Farmakopei. Polska Farmakopea to zbiór standardów dotyczących jakości leków, opracowany przez władze farmaceutyczne w Polsce. Standardy te określają, jakie wymagania powinny spełniać leki pod względem jakościowym, składu, metody produkcyjne oraz kontroli jakości.

Doświadczenie oraz wiedza pracowników

Specjaliści w Farmapol zajmują się projektowaniem, produkcją, badaniami i dystrybucją leków oraz suplementów diety i innych produktów medycznych. W zależności od ich specjalizacji, pracują oni w różnych działach, takich jak badania i rozwój, produkcja, jakość, sprzedaż i marketing. Farmapol zatrudnia specjalistów o wysokich kwalifikacjach, którzy stale podnoszą swoje kompetencje poprzez szkolenia i kursy. Ich zadaniem jest zapewnienie najwyższej jakości produktów i usług, zgodnych z najnowszymi standardami i wymaganiami regulacyjnymi.