Naturalny balsam do ust – co to takiego?

Balsam do ust (naturalny) to nic innego jak substancja nakładana miejscowo, w celu nawilżenia i zregenerowania spierzchniętych lub popękanych ust. Przydatna szczególnie zimą, kiedy nasze usta są bardziej podatne na przesuszenie pod wpływem wiatru i temperatury. Latem dobrze skorzystać z balsamów posiadających w swoim składzie filtr UV, który ochroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Do tego balsam do ust zapewnia świetny, naturalny, lekko błyszczący efekt, który może okazać się wyśmienitym wykończeniem makijażu na co dzień. 

a bardziej nawilżona. 

Sprawdź też: Naturalne kremy do twarzy

Malinowy balsam do ust 

Balsam do ust na bazie oleju z pestek malin to świetny towarzysz codziennej pielęgnacji. Doskonale regeneruje i nawilża usta, dodatkowo działając delikatnie nabłyszczająco. Barwnik zawarty w formule powoduje, że usta nabierają soczystego malinowego koloru. Dzięki temu łączymy przyjemne z pożytecznym, łącząc walory pielęgnacyjne z wizualnymi. 

Jak działa balsam do ust?

Balsam do ust jest produktem powszechnie używanym nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn. Coraz więcej panów stawia na świadomą pielęgnację. Warto jest, aby przy doborze takiego produktu czytać składy kosmetyków. Jakie cechy powinien mieć dobry kosmetyk do pielęgnacji? Przede wszystkim:

– powinien długofalowo nawilżać oraz natłuszczać cerę,

– właściwości regeneracyjne, by móc odbudowywać uszkodzony naskórek,

– właściwości nabłyszczające, które będą doskonałym wykończeniem makijażu,

– właściwości zabezpieczające przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak promienie UV, niska temperatura, etc.,

– funkcjonować jako ochrona, niwelując działania wolnych rodników.

Co to są wolne rodniki?

Wolne rodniki, są to, najprościej mówiąc, cząsteczki atomów bez pary, które w momencie, gdy występują w nadmiarze, przyspieszają procesy starzenia. Ich powstawanie jest zupełnie naturalne, jednakże szkodliwe są, gdy ich ilość rośnie w wyniku różnych czynników zewnętrznych jak np. długotrwale przebywanie na słońcu.